Dovolená bez průjmů

Rádi cestujete a často jezdíte na služební cesty nebo na dovolenou? V takovém případě přidejte do své lékárničky Enterosgel.

Problémy s trávením a průjmem mohou během dovolené nastat z celé řady důvodů. Během dovolené se často setkáváme s jídlem a vodou, na které náš organismus není zvyklý. Kromě toho dochází ke změnám teplot, které jsou pro nás neobvyklé.

Lékaři se domnívají, že častý výskyt průjmu u osob na cestách může být spojen s porušováním pravidel osobní hygieny (nemyté ruce), nutností návštěv restaurací a jiných zařízení veřejného stravování.

Častou příčinou problému se stává voda, mléko, kulinářské výrobky, maso, vejce. Turisté mohou onemocnět například po vypití vody z místních zdrojů, včetně případů, kdy polknou vodu během koupání. V nekvalitních potravinách a vodě se hojně vyskytují mikroorganismy, viry a parazité způsobující choroby.

Riziko nákazy střevní infekcí je vysoké nejen u osob, které navštěvují exotické země, ale i u těch, kteří tráví volno na vlastní chatě nebo doma.

Pokud jsou žaludeční problémy lehčího charakteru, můžeme je zvládnout vlastními silami, v těžkých případech je třeba vyhledat lékaře!

Enterosgel zabírá rychle a vy si můžete svou dovolenou naplno užít

V případě průjmu je nejlepším řešením šetřící dieta s omezením tepelně nezpracovaného ovoce, plodů a zeleniny.

Je třeba zvýšit příjem tekutin (šťáv, čaje, vody, kysaných mléčných výrobků).

Je nutné rovněž užívat přípravky, vylučující toxiny z organismu – střevní adsorbenty. Moderním, avšak již dobře známým enterosorbentem je Enterosgel. Díky svému poréznímu povrchu přispívá k vyloučení toxických látek a mikrobů, jež jsou příčinou nemoci, a také k obnově poškozené střevní sliznice.

Kromě sorbentů se při těžkém průjmu mohou užívat antibiotika se širokým spektrem účinku. Pro zlepšení trávení se během jídla užívají pankreatické enzymy, které však musí být předepsány kvalifikovaným lékařem!

Je třeba mít na paměti: Pokud vás déle než tři dny trápí vysoká teplota, krev ve stolici, intenzivní průjem, časté zvracení a narůstají příznaky dehydratace, vyhledejte lékařskou pomoc! V případě průjmu u dítěte do 3 let věku nebo průjmu u těhotné ženy vyhledejte lékaře okamžitě!